čtvrtek 3. dubna 2014

prostě úvaha

Svět se příchodem každé další minuty stává o něco nepřehlednějším.
Nevim, jestli pořád vidim, to co jsem viděla předtím. Věci a místa se kříží mezi sebou, ztrácejí obrysy a slévají se do jediného objektu. Když realitu splácám do kuličky, všechny její barvy zešednou. Je to jako smíchat balíček modelíny. Nenávratně šedivá hmota. 
Výsledek neustálého hledání smyslu, neutuchajícího rozkládání přirozenosti každodenních situací na nepřirozené částečky. Útěku od nejasnosti dojmu, vstříc systému zanesitelnému do tabulek. K uchopitelným údajům zadatelným do kalkulaček.
Jsme zvyklí nespokojit se s prožitkem jako takovým. Hledáme smysl v emocích, jako kdyby snad měly někdy pevný základ. Chtěli bychom mít možnost naskenovat jakýsi čárový kód pokaždé, když si nebudeme jistí povahou vlastních citů. Přiložit zápěstí k blikajícímu znaku srdce a okamžitě najít nápovědu na některé z všudypřítomných obrazovek.
21. 2.2014, 10:15: Strach : Rozumově analyzujte situaci, sledujte frekvenci dýchání (postup: cvičení 2b, Příloha zdravotnické příručky pro stresové situace)
2. 3. 2014, 9:34 - Žárlivost : distancujte se od objektu , rozumově analyzujte situaci (postup ve cvičení 3a str. 398, Sborník praktik pro vztahové interakce)
23. 4. 2014,  20:00 : Apatie se sklonem k depresi. - Aplikujte medikament, přijímejte více tekutin, doporučena zvýšená fyzická aktivita, Dantova nouzová linka pro sebevrahy : 666 666 666

Hledáme, co stojí za pocitem smutku, když smutek je a bude pořád jen smutek. Těžko přiznávaný,  těžko žitý, ale jen smutek. Máme ho v  základním nastavení. Je součástí produktového balíčku BasicFeel. Stejně jako hrůzu z budoucnosti, sentiment, zamilovanost a sexuální přitažlivost. A stejně se z nich pořád snažíme vydojit jakoukoliv možnou úlevu, logický důvod, proč nám bylo umožněno cítit. A proč se to muselo stát.

Možná, že kdybychom přestali lhát lidem, aby nás začali mít rádi, nemuseli bychom od nich pak utíkat dřív, než stihnou zjistit, kdo doopravdy jsme. A tím by odpadla potřeba hledat právo na emoce.Všechno by bylo povoleno. Smích, vztek, každá temná představa, kterou se zabýváme ve stavu morbidní fascinace. Sexuální úchylky. Dětinská přání. Ničím už bychom nikoho nepřekvapili ani nezklamali. Nemuseli bychom se skrývat před ostatními v hrůze, že se budeme muset podívat do očí sami sobě.

Svět se s příchodem každé další minuty stává o něco nepřehlednějším, protože se jeho podstatu snažíme obhájit příliš velkým množstvím vykonstruovaných důvodů.

3. 4. 2014: 21:18 : Napětí : Přestaň si lhát. Přestaň jim lhát. Přestaň lhát.


Žádné komentáře:

Okomentovat